Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ATAŞEHİR DİYETİSYEN | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ATAŞEHİR DİYETİSYEN

ATAŞEHİR DİYETİSYEN

Ataşehir Diyetisyen

SORU : Kendimi bildim bileli şişmanım. Ailemde de herkes şişman, bu benim kaderim mi ?

Ataşehir  diyetisyen : Şişmanlık, vücuttaki yağ oranının anormal oranda artmasıdır.  Aşırı kalori alma sonucunda yakılamayan fazla kaloriler, vücutta yağ olarak depolanır ve şişmanlık oluşur.  Bazı kişiler metabolik bozukluk ve aileden gelen genetik yapıdan dolayı  kolay kilo almaya ve şişmanlamaya eğilimlidir. Şişmanlık, bugün için estetik bir sorun değil, şişmanlık kronik bir hastalıktır. Tedavisi için ömür boyu beslenmeye dikkat etmek gerekir. Aileden ve genetik vücut tipinden gelen geniş bir iskelet yapınız ve yağ birikiminiz varsa, ömür boyu dikkatli beslenmeli ve düzenli spor yapmalısınız.

Ataşehir  diyetisyen : Şişmanlık nedenleri nelerdir?

. Genetik faktörler :   Kilolu bir aileden geliyorsanız şişman olma riskiniz % 30 daha fazladır.

. Yaşlanma :  Yaş ilerledikçe kas kütlesi azalır ve metabolizma hızı düşer.

. Yanlış beslenme alışkanlığı : Fast-food, hazır yiyecekler,hamburger, pizza, cips, çerez gibi yiyeceklerin fazla tüketilmeye başlanması.

. Hareketsiz bir yaşam tarzı : Gün boyu iş de ve sonra evde de sürekli olarak oturma.  Hiç spor yapmama, hiç yol yürümeme.

. Psikolojik faktörler : Stres,  depresyon ve mutsuzluk .

. Çok katı diyet sonrası, kişinin aşırı yemesi.

. Bazı hastalıklar veya bazı düzenli kullanılan ilaçlar.

. Hamilelikte aşırı kilo alma ve sonrasın da kilo verememe.

. Düzenli ve aşırı alkol kullanımı.

Ataşehir  diyetisyen : Şişmanlık hangi  hastalıklara neden olmaktadır?

Kalp hastalıkları ve kalp krizi / Şeker hastalığı / Yüksek tansiyon / Felç / Kanda yağ ve kolesterol artması / Rahim, meme, prostat, kalın bağırsak kanseri / Uyku apnesi ve diğer solunum hastalıları / Adet düzensizliği / Eklemlerde kireçlenme.

Ataşehir  diyetisyen : Dengeli beslenme ve aktif bir yaşam tarzını kendi kendinize başaramıyorsanız, bir diyetisyen ve psikologdan destek alabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar  göstermektedir ki, psikolog desteği alarak zayıflamaya çalışanların % 87 sinin daha uzun süre diyete devam etmekte ve kilosunu verdikten sonra da koruyabilmektedir. Diyet sürecinde, kişiler zorlandıkları noktaları, bireysel terapiyle tanımlamaya başladıkça, diyeti sadece yapıp bitirilmesi gereken bir dönem olarak algılamamaktadırlar. Kişi hayatı boyunca defalarca, kilo verme  süreci içine giriyor ve  verdiği kiloyu koruyamıyorsa, burada psikologlar devreye girerek, ideal kilo ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarının  kalıcı hale gelmesinde faydalı olurlar.

  • Şişmanlık, kronik bir hastalıktır. Tedavisi için ömür boyu beslenmeye dikkat etmek gerekir.


Related Articles

DİYET LİSTESİ – TUZSUZ DİYET

Tuzsuz Diyet Listesinde; *Yemeklerinizi tuzsuz pişiriniz. *Sofrada ekstra tuz kullanmayınız. *Tuz yerine tatlandırıcı olarak baharatlar, sirke, limon veya yoğurt kullanılabilir.

OSTEOPOROZ BESLENME

OSTEOPOROZ BESLENME  Osteoporoz beslenme : Osteoporoz dan korunmak için nasıl beslenmeli ? Kemik yoğunluğundaki azalma demektir. 35 yaşa kadar kemik

GENÇ KALMAK İÇİN

DOĞRU BESLEN GENÇ KAL Genç kalmak dediğimizde ilk aklımıza gelen, olduğumuz yaştan daha genç gözükmektir ancak bunun yanı sıra organlarımızın

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*