Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ASLI K.OĞLU – BAŞARI HİKAYESİ | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ASLI K.OĞLU – BAŞARI HİKAYESİ

Ekonomi okumak için  5 yıl Amerika’da kaldım. 57 kg olarak gittim. Döndüğümde 97 kiloydum, tam 40 kilo almıştım.  Sürekli düzensiz ve fast-food tarzı beslenmenin sonucuydu. Beslenmem düzensiz, porsiyonlarım da oldukça büyüktü.. Aklıma geldikçe, canımın çektiği her şeyi yiyordum.. Yemek yemek için aç veya tok olmam gerekmiyordu. Fast-food gıdaları, gazlı içecekleri, kuru yemiş, cips ve çikolatayı çok sık tüketirdim.

Diyet konusunda en büyük destekçilerim annem ve erkek arkadaşımdır. (2 ay önce evlendim şimdi eşim.) ayrıca benim Image maker’ım olduğunu söyleyebilirim..

Amerika’dan döndüğümde tam 97 kiloydum, şimdi düşününce kendime nasıl böyle bir kötülük yaptığımı anlayamıyorum. Hava alanına beni karşılamaya annem ve  kardeşim  gelmişti. Uzaktan geldiğimi görünce ağlamaya başladılar ve bu özlemden kaynaklanmıyordu. O an kendimden çok utanmıştım. Annem sevdiğim tüm yemekleri yapmıştı eve dönüyorum diye. O gün her şeyi yememe izin verdi. Ama ertesi gün beni Slimming Center’a götürdü ve diyete başladım. Annemin hakkını ödeyemem.. Benim canım çekmesin diye o da yemiyordu.

Slimming Center da diyetisyenim önce yazdığım günlüğü inceleyerek, beslenmemde ki yanlışlarımı tespit etti ve onları, doğrularla değiştirmekle işe başladım. Diyetisyenimle aram çok iyiydi. Sevdiğim yiyecekler konusunda fikir sahibi olup diyet listemi ona göre şekillendirdi. Özellikle dışarı da  yemek yerken olabilecek alternatifleri diyetisyenim bana yazıyordu. Diyet yemek tarifleri, metabolizma hızlandırıcı çorba ve bitki çayı tarifleri veriyordu. 

Slimming Center da diyetisyen ve psikologdan, yardım alarak bu işe başlamamdan dolayı hiç zorlanmadım diyebilirim. Açıkçası kilo vermeyi uzun bir süreç olarak gördüğümden ve kısa vadede büyük bir mucize beklemediğimden çok zorluk yaşamadım, umutsuzluğa kapılmadım. Ama kaçamaklarım oldu, olmadı desem yalan olur.Hala da oluyor. Artık bir gün fazla yersem, ertesi gün daha az yemeye çalışıyorum, gün içinde yediklerimi not alıyorum, sürekli takipteyim, çok güzel ve doğru alışkanlıklar kazandım.

Kiloluyken kendimi beğenmiyordum. Kendimi en çok alışveriş yapmak zorunda olduğum zamanlarda kötü hissediyordum. Yaşıma uygun kıyafet bulmakta zorlanıyordum. Beni görenler tanıyamıyorlardı.Yorumlar ve bakışlar karşısında üzülüp, ağladığım çok oldu. Aslında annem ve kardeşim benden de çok üzülüyormuş bu duruma. Annem şimdi itiraf ediyor, o günlerde ben uyurken bana bakıp ağlarmış hep, kendimi o hale nasıl getirdiğime inanamıyormuş. Şimdi kendimi beğenmeye başladım.. İnsanlar da artık daha bir farklı bakıyor. Beğenilmek çok hoş bir duygu. Hele sevdiğim eşim  tarafından beğenilmek daha da hoş. Başarımı görüp etkilenenler, diyet yapmaya başlayanlar bile var çevremde. Sağlıklı beslenme üzerine kitaplar, makaleler okuyorum. Üniversiteyi tekrardan okuma şansım olsaydı kesin beslenme ile ilgili bir alana yönlenirdim. Artık beslenme doğrularını-yanlışlarını biliyorum ve porsiyonlarımı küçük tutuyorum. Ben yemek yemeği ve yapmayı çok severim, benim için yemek bir sanat. Slimming Center da diyetisyenim haftada bir gün kaçamağa izin verdiğinden Pazar günleri çok da aşırıya kaçmadan bayram havasında canımın çektiği her şeyi az az tüketiyorum. Her gün mutlaka 1 saat yürüyorum, hafta sonları bu 2 saate çıkıyor.

 Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Kadıköy – DiyetisyenRelated Articles

BAŞARI HİKAYESİ – SEMRA ŞAKAR

BAŞARI HİKAYESİ – SEMRA ŞAKAR SEVGİLİ  Slimming Center çalışanları. Sizlere müteşekkir olduğumu belirtmek istiyorum. 4 yıl gibi bir zaman diliminde

BAŞARI HİKAYESİ – M. CAN SÖNMEZ

M. CAN SÖNMEZ Size gelmeden önce 27 yaşında ve 104 kilo idim. Ben nasıl kilo veririm diye düşünüyordum. Özellikle annem

MURAT K.-BAŞARI HİKAYESİ

Ben 24 yaşındayım ve 11 yaşımdan bu yana kiloluydum. İşyerim Bağdat caddesinde o sebeple Bağdat caddesinde kolayca gidebileceğim bir yer

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*