Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ANADOLU YAKASI DİYETİSYEN | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ANADOLU YAKASI DİYETİSYEN

ANADOLU YAKASI DİYETİSYEN

alan kadn

Dilara A. Soru ? : Evim Anadolu yakasında işim karşıda. Her gün servisle işe gidiyor ve gün boyu 9 saat oturarak çalışıyorum. Öğlen yemeklerimizi iş yeri yemekhanesinde yiyoruz. Altı yılda 13  kilo aldım ve özellikle kalçalarım çok genişledi. Bana ne önerirsiniz.?  

Anadolu yakası diyetisyen; Hayatınızda çalışma hep olacağı için, önemli olan bu çok yoğun yaşam temposunda yapabileceğiniz  bazı kalıcı değişikliklerdir. Örneğin, servisle iş den dönerken, iki durak önce inip eve girmeden her gün yarım saat yürümek gibi. İlk 2 katı merdivenle çıkmak gibi, küçük değişiklikleri her gün kalıcı olarak hayatınıza koyarsanız, bunun faydasını iki üç ay gibi bir sürede görürsünüz.

Anadolu yakası diyetisyen; Çalışan kadınların çoğunun yaptığı yanlış, genellikle sabah iş yerinde çay + poğaça veya çay + simitten oluşan kahvaltı etmektir. Oysa sabah işe gitmeden mutlaka evde protein ve karbonhidrattan oluşan ; ( peynir + tahıllı ekmek ) ( yumurta + tahıllı ekmek) ( yulaf + süt veya yoğurt ) ( tahıllı ekmek + kaşar tost ) gibi bir kahvaltı olmalıdır.

Genelde iş yerinde yemek çıkmıyorsa, her gün dışarıda yemek yemek zorunda kalıyorsak çok zorlanıyoruz. Yemeklerin yanında gelen patates kızartmaları, pilav, makarna fazla kalori ve yağ alımına sebep oluyor. Bunları yemek yerine ekmek yemek her zaman daha doğrudur. Ana yemeğin yanında bol salata, sebze tercih edilmelidir.. Yağda kızarmış tüm yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Anadolu yakası diyetisyen;  İş yerinde çalışırken gün boyu 3-4 den fazla çay ve kahve tüketimi, ayrıca işyerin de toplantılarda yenen kuru pastalar doğru değildir. Ofiste  çalışma masasının çekmecesinde duran bisküvi, çikolata, şeker gibi abur cubur yerine, aralarda ara öğün olarak; meyve veya  kuru meyve ve yanında 5-6 tane badem veya 2 ceviz, süt ve kepekli kraker, ayran ve 1/3 simit gibi atıştırmalıklar doyurucu ve sağlıklı ara öğünlerdir. Aralarda bol su tüketilmelidir.

Anadolu yakası diyetisyen; Çalışan kadınlar iş den çıkıp eve gitme ve yemek hazırlama süresi derken akşam yemeklerinin çok geç yenmesi de kilo alımına sebep olmaktadır. Çalışanların iş dışında sosyalleşmeleri de genelde yemek odaklı gezmeler olmaktadır. Oysa arkadaşlarla boş vakitlerde doğa yürüyüşleri yapmak, sinema, konser gibi aktivitelere gitmek hem ruhen, hem de bedenen çalışan kadınlara daha iyi gelmektedir. 

Slimming Center & Estetik  Bağdat Caddesi  Kadıköy DiyetisyenRelated Articles

ZAYIFLAYANLARIN BAŞARI SIRLARI

ZAYIFLAYANLARIN  BAŞARI  SIRLARI  Slimming Center’da diyetisyenle birlikte sağlıklı  beslenme ve kilo verme programına katılan üyelerimizin söyledikleri.   •Zayıflayanların başarı sırları,

ZAYIFLAMA ÇAYLARI

  ZAYIFLAMA ÇAYLARI Her yıl zayıflama çayları ve  zayıflama ilaçları yüzünden pek çok kişi ölüyor veya kalıcı hasarla yaşamak zorunda

DİYET YAPMADAN KİLO VERMEK

DİYET YAPMADAN KİLO VERMEK Fazla kilonuz var, kilo vermek istiyorsunuz ama,  diyet yapamıyorsunuz. Hatta diyet kelimesini bile duymayı sevmiyorsunuz. O

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*