Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
AHMET B. BAŞARI HİKAYESİ | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

AHMET B. BAŞARI HİKAYESİ

Yaşım 43, restoran işletmecisiyim. Bu işe başladığından beri, yani yirmi yıldır şişmanım. Daha önce normal kilodaydım. Ama işim gereği devamlı yemeklerle iç içeyim ve yediklerime hiç dikkat etmedim. Çok aşırı kalorili besleniyormuşum bunu şimdi daha iyi anlıyorum. Beslenme düzenime hiç dikkat etmiyor, bir günde 6 – 7 öğün yiyordum. Özellikle salçalı yemekleri, pilav, makarna ve beyaz ekmeği fazlaca tüketirdim. Çoğu zamanda yemeklerin yanında bira içerdim.

Evim Bağdat Caddesi sahilde, yıllardır her sabah saat yedide yürüyüşe çıkarım. Ve her sabah yürüyüşte hep aynı, yürüyüşe çıkmış kadın ve erkekleri görürüm. Hepsi de benim gibi yıllardır şişmanlar. Bu işin sadece yürüyerek olmayacağını anladım ve zayıflamak için bir diyetisyen den yardım almaya karar verdim. Bağdat caddesinde evime yakın Slimming Center’a böylece başladım.

Diyetisyenimle birlikte oturduk, benim günlük hayatıma uygun bir diyet listesini birlikte hazırladık. Elime hazır bir liste tutuşturulmadı. Kilo vermem esnasında yalnız ilk hafta zorlandım. Diyetisyenimle birlikte her hafta yeni bir liste oluşturuyoruz. Daha da önemlisi bu yarım saatlik randevularımda beslenme eğitimi aldım. Diyetisyenimle aram gayet iyi, ona minnettarım. Diyetisyenimin izni dışında hiç kaçamak yapmadım. Zaten her kontrol sonrası ufak ödüller alıyordum. Porsiyonlarımı diyetisyenimin verdiği ölçekler sayesinde kontrol ettim. Üç ayda hiç zorlanmadan 13 kilo verdim.  Artık daha az yemekle doyuyorum.

Kiloluyken kendime hiç dikkat etmezdim. Alışveriş zevkim kalmamıştı. Hangi mağazaya girsem kendime uygun kıyafet bulamıyordum. Hatta arabanın koltuğuna bile rahat oturamıyor, kullanırken bile zorluk çekiyordum. Özellikle geri geri gitmek zorunda kaldığımda. Velhasıl sıralamaya kalkarsak düzinelerce olumsuzluklar bulabiliriz. Şuan da kendimi çok dinamik hissediyorum, uyku düzenim normale döndü. Artık 6 -7 saat uyku dinlenmem ve zinde olmam için bana yetiyor. Vücut ağrılarımın tümü sona erdi. Hatta çok yakında halı saha maçlarına da başlayacağım.

Artık az ve öz yemenin insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu anlamış bulunuyorum. Yıllarca boşu boşuna hamallık yapmışım, artık diyetisyenimin bana uygun gördüğü şekilde besleniyorum. Son olarak tüm kilolu insanların kilolarından biran önce kurtulmalarını tavsiye ediyorum.İnanın ne kadar genç olduklarının farkına varacaklardır.

Bu diyet süresince Bağdat Caddesinde Bostancıdan Erenköye  her sabah yürüyüşlerime devam ediyorum. Yürürken yolda gördüğüm şişman kişileri durdurup, bu iş sadece yürümekle olmaz diyette yapın demek istiyorum. Hatta bazen de söylüyorum.

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Bostancı – DiyetisyenRelated Articles

TUĞÇE ERSOY – BAŞARI HİKAYESİ

Hayatımda zaman zaman kilo sorunları yaşamış biri olarak bir akşam yemekten sonra oturduğumda nefes alamadığımı fark ettim. Kilo aldığımın farkındaydım

BAŞARI HİKAYESİ – ŞEYDA A.

BAŞARI HİKAYESİ                                      

DİYET BAŞARI ÖYKÜLERİ – 17 kilo zayıfladım

DİYET BAŞARI ÖYKÜLERİ Ben online diyet programı ile 4 ayda 17 kilo zayıfladım. Tüm ekibinize çok teşekkür ederim. Açıkçası zayıflayabileceğim

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*