Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
AÇLIK KRİZLERİ NASIL ÖNLENİR ? | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

AÇLIK KRİZLERİ NASIL ÖNLENİR ?

AÇLIK KRİZLERİ NASIL ÖNLENİR ?

slayt12

Zayıflama diyetine giren kişiyi en çok zorlayan durum açlıktır. Sürekli aç olduğu hissini yaşar. Bu ilk bir hafta veya en fazla on günlük bir süreç için de yaşanır. Sonra mide yavaşça küçülmeye başlar ve bu açlık krizleri biter. Özellikle kadınlarda regl döneminden önce hormonlara bağlı oluşan açlık krizleri yaşanır. Ayrıca, kişinin hayatı çok stresli ise strese bağlı olarak sürekli yeme isteği içinde olur. Böyle durumlarda açlık krizleri nasıl önlenir ?

Sabah yataktan kalkar kalkmaz hemen büyük bir bardak ılık su için. Ayrıca gün boyunca da düzenli olarak su içmeye devam edin. Su vücudun tok hissetmesini sağlar. Susuz kalmış vücut,  açlık hissi duyar. Susuzluk ile açlık duygusunu karıştırmayın.

Mutlaka her sabah doyurucu bir kahvaltı yapın.  Kahvaltıda proteinli besinler, yumurta, peynir, süt  tüketilmesi, gün içinde daha tok hissetmenizi sağlar.

Düzenli olarak aynı saatlerde ara öğün ve ana öğün tüketin. Ara öğün ve ana öğün saatlerinizi kaydırmamaya dikkat edin.

Öğün araları , 3 – 4  saati geçirmemeye dikkat edin ki açlık krizleri yaşamayın.

Ayak üstü yemek yemeyin veya atıştırmayın.

Hızlı yemek yemeyin. Yemek süreniz en az 20 dakika olmalıdır. Yavaş ve iyice çiğneyerek yeme alışkanlığı kazanın.

Ana öğünlerde sıcak yemek tercih edin. Veya mutlaka sıcak bir çorba için. Sıcak yemekler tokluk hissi ve tatmini sağlar.

Açlık krizleri nasıl önlenir ? Öğlen ve akşam yemeğin üstüne sıcak 1 kupa  tarçın ilave edilmiş yeşil çay için. Sıcak yeşil çayın sayesinde besinler midenizde daha uzun süre kalarak doygunluk yaratır. Ayrıca yeşil çay metabolizmanızı hızlandırır ve antioksidandır. Tarçın da kan şekerini dengeler ve tatlı yeme isteğinizi keser.

Kafeinin  de tok tutucu özelliği vardır. Günde  içinde 1 kahve içmek tok kalmanıza fayda sağlar Metabolizmanızı  hızlandırır, kilo vermenizi kolaylaştırır.

Süt ve yoğurt tokluk hissi sağlar. Ara öğünlerde,  her yerde kolayca bulabileceğiniz süt ve yoğurdu ara öğün olarak tüketin.

Açlık krizleri nasıl önlenir ? : Ara öğünler de hem karbonhidrat,  hem de protein birlikte yemeye dikkat edin. Böyle yerseniz ara öğünler sizi uzun süre tok tutar.

Örnek ara öğünler :

1 bardak tarçınlı süt + 5-6 badem

1 bardak  tarçınlı süt + 3 bisküvi

2 yemek kaşığı yulaf + 1 bardak tarçınlı süt

1 bardak ayran + 2 galeta

1 meyve +2 ceviz

1 fincan sütlü kahve + 3 kuru kayısı

1 dilim tam tahıllı ekmek  + 1 dilim peynir

1 kase yarım yağı yoğurt + İçine doğranmış 1 elma + tarçın1 comment

Write a comment
  1. Fulya Güzel
    Fulya Güzel 23 Aralık, 2016, 19:45

    Online diyet programı satın almak istiyorum. Ne yapmalıyım ?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*